منوی اصلی
مطالب پیشین
تدبر در قرآن
آیه قرآن
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
نظرسنجی
هدیه برای سلامتی و فرج امام زمان(عج)آمار وبلاگ
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • کل بازدیدها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین به روز رسانی :
 • تعداد نویسندگان : [عبدالحسین میهن پرست]
 • تعداد کل مطالب :
 • .

  روزشمار محرم عاشورا
  مراجع تقلید

   آیت الله سید علی خامنه ای (مد ظله العالی)
  خامنه ای
   آیت الله جواد تبریزی (رحمة الله علیه)
  تبریزی
   آیت الله محمد تقی بهجت (رحمة الله علیه‌)
  بهجت
   آیت الله نوری همدانی (مد ظله العالی‌)
  همدانی

  صافی
   آیت الله ناصر مکارم شیرازی (مد ظله العالی‌)
  مکارم شیرازی
   آیت الله فاضل لنکرانی (رحمة الله علیه)
  لنکرانی
   آیت الله سید علی سیستانی (مد ظله العالی)
  سیستانی
   آیت الله وحید خراسانی (مد ظله العالی )
  خراسانی
   آیت الله جوادی آملی (مد ظله العالی )
  آملی
   آیت الله جعفر سبحانی (مد ظله العالی)

  جهت دریافت كد لوگوی مراجع كلیك كنید
  رب الکریم
  روزشمار فاطمیه روزشمار فاطمیه

  دعای فرج
  دعای عظم البلا ساعت فلش مذهبی ذکر روزهای هفته
درباره

جستجو
آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
دانشنامه سوره ها
سوره قرآن
کاربردی
دعای عظم البلا

ابر برچسب ها
آپلود عکس

حضرت مهدی (ع) از آغاز تولد تا غیبت کبری

 

اشاره: از همان آغاز بشریت به وجود و ظهور مصلح کل منجی جهان بشریّت، از زبان پیامبر بزرگ(ص) و درر کتابهای آسمانی بشارت داده شده است، چنانکه قرآن به این مطلب اشارره کرده و می فرماید:

وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِالذِکْرِ اَنَّ الْاَرْضَ یَرِثُها عِبٰادِیَ الصٰالِحُونَ؛

در زبور بعد از ذکر (تورات) نوشتیم، بندگان شایسته ام، وارث حکومت سراسر زمین خواهد شد. (انبیل/105)

پیامبر اسلام(ص) و امامان(ع)، صدها بار سخن از حضرت مهدی(ع) به میان آوردند و به ظهور و قیام جهانی او مژده دادند، و ویژگیهای او را بیان نمودند،که در این کتاب پاره ای از آنها به مناسبت، ذکر خواهد شد. به عنوان نمونه، پیامبر(ص) فرمود:

لٰا تَذْهَبُ الدُّنْیٰا حَتّٰیٰ یَقُومَ رَجُلٌ مِنْ وُالْدِالْحُسَیْنِ یَمْلَأُهٰا عَدْلاً کَمٰا مُلِئَتْ ظُلْماً وَ جَوْراً، دنیا به پایان نمی رسد مگر اینکه مردی از فرزندان حسین(ع) قیام کند، و سراسر دنیا را همانگونه که پر از ظلم و جور شده، پر از عدل و داد کند.

 

 

 

حضرت نرجس(س) مادر امام زمان(ع)

اشاره: در جنگهای قدیم، رسم بود وقتی که شهر یا روستایی را فتح می کردند، مردان و زنان دشمن را اسیر می نمودند و آنها را به عنوان برده می آوردند، و در بازارها می فروختند مادر امام(ع) بانوی بسیار ارجمند و پاک و با عفّت یعنی حضرت«نرجس» از دخترانی است که در میان اسیران جنگی، از روم شرقی (حدود ترکیه) به عراق آورده شد، امام هادی(ع) (امام دهم) او را خریداری کرد، و سپس او را همسر فرزندش امام حسن عسکری(امام یازدهم پدر بزرگوار حضرت حجّت) نمود، که نتیجهٔ این ازدواج یک فرزند نورانی یعنی امام زمان(ع) بود که در شب نیمهٔ شعبان سال 255 هجری در شهر سامرّا به دنیا آمد. فرزندی که هم اکنون، جهان به طفیل وجودش بر قرار است و در پشت پردهٔ غیبت به سر می برد و روزی خواهد آمد، که همهٔ مردم جهان تحت پرچم رهبری او قرار می گیرند و سراسر جهان تحت نظارت و رهبریت او پر از عدل و داد و مهر و صفا خواهد شد. اینک توجه کنید که نرجس خاتون مادر امام زمان(ع) کیست؟ و چگونه به خانهٔ امام حسن عسکری(ع) راه یافت؟

نرجس(س) نوهٔ شمعون وصیّ عیسی(ع)

مادر امام زمان(ع) نامش«ملیکه» بود، او از اطراف پدر، دختر«یشوعا» فرزند امپراطور روم شرقی بود. و از طرف مادر نوه «شمعون»از یاران مخصوص حضرت عیسی(ع) که وصیّ او به شمار می رفت.

او با اینکه در کاخ می زیست و با خاندان امپراطور زندگی می کرد امّا آنچنان پاک و با عفّت بودکه گویی شباهت به خاندان ندارد بلکه به مادر خاندان مادری کشیده و زندگیش همچون زندگی شمعون، و عیسی و مریم(ع) از صفا و معنویّت و پاکی خاصّی بر خوردار است.

از این رو نمی خواست با خاندان امپراطوری دنیا پرست،زندگی کند بلکه دوست داشت و هدفش این بود که در یک خانوادهٔ پاک خدا پرست زندگی نماید، خداوند او را در دین هدف کمک کرد و او را به طور عجیب به خواسته و هدفش رسانید.

 

خواستگاری و مجلس حضرت نرجس(س)

ملیکه وقتی به سن ازدواج رسید، جدش امپراطور روم، خواست او را همسر برادر زاده اش کند، با توجه به اینکه کسی نمی توانست از فرمان امپراطور سر پیچی نماید.

 امپراطور از طرف برادر زاده اش، از ملیکه خواستگاری کرد و سپس مجلس عقد بسیار با شکوهی ترتیب داد، در آن مجلس سیصد نفر از بزرگان  روحانیّون و کشیشان مسیحی و هفتصد نفر از افسران و فرماندهان ارتش و چهار هزار نفر از اشراف و معتمدین و ثروتمندان شرکت داشتند.

 مجلس در کاخ با شکوه امپراطور برگزار شد، تخت بزرگی را با انواع جواهرات ، طلا، نقره، یاقوت و عقیق، آراسته شده بود. در جای مخصوص کاخ گذاشتند برادرزادهٔ امپراطور روی آن تخت نشست تشریفات و مراسم عقد فراهم شد دربانان و خدمت کاران در لباسهای مخصوص خدمت هر یک درر جایگاه خود ایستادند در اطراف کاخ قندیلها ، چهل چراغها، مجلس را جلوهٔ خواصّی داده بود، ناقوس نواخته شد، روحانیّون بر جستهٔ مسیحی کنار تخت با عبا و کلاه و قیافهٔ مخصوص،شمعدان به دست در دو طرف به صف ایستادند و کتاب مقدس انجیل در دست داشتند، همینکه انجیل را گشودند که آیات آن را طلاوت کنند، ناگهان زلزله آمد ، کاخ لرزید، و هر کسی روی تخت نشسته بود بر زمین افتادند، ترس و لرزه حاضران را فرا گرفت، یکی از کشیشان بزرگ به حضور امپراطور آمد و عرض کرد:« این حادثهٔ عجیب ، نشانهٔ بلا و خشم خدا و علامت پایان یافتن آیین مسیحیت است، ما را مرخص فرمایید برویم.» امپراطور اعلام ختم مجلس کرد، و همه رفتند، سپس دستور داد آنچه از تخت، قندیل، چراغ و چیزهای دیگر که در هم ریخته و افتاده بود همه را به جای خود گذاشتند.

این بار امپراطور تصمیم گرفت که «ملیکه» را همسر برادر زادهٔ دیگرش کند، و با خود گفت شاید این حادثهٔ زلزله، برای آن بود که «ملیکه» همسر برادرزادهٔ اوّلی نگردد، بلکه همسر برادرزادهٔ دوّمی  شود .

دستورداد کاخ را مثل سابق آراستند، در بانان و خدمتکاران در جایگاههای مخصوص قرار گرفتند، تخت مخصوص را نیز در جای خود گذاشتند روحانیّن برجستهٔ مسیحی با دست گرفتن شمعدانها و با لباسهای مخصوص در کنار تخت قرار گرفتند برادرزادهٔ دوّمی بر تخت مخصوص نشست، همین که آغاز مراسم عقد خوانی شروع شد، و کشیشان خواستند عقد بخوانند، بار دیگر حادثهٔ زلزله، رخ داد و همهٔ حاضران پریشان شدند و رنگها پریید و مجلس بهم ریخت و تختها واژگون شد، امپراطور و برادرزادهٔ دوّمی، از تخت بر زمین افتادند و همه وحشت زده از کاخ بیرون آمدند و به خانه های خود رفتند.

امپراطور، بسیار ناراحت شدع در اندوه غم و فکر فرو رفت و لحظه ای آن حادثهٔ عجیب را فراموش نمی کرد...    

 

( سیرهٔ چهارده معصوم – محمد محمدی اشتهاردی- ص 976)

«تهیه و تنظیم عبدالحسین میهن پرست»

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic